V rámci otvorených 100 najkrajších pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste vás pozývame 19. a 20. mája aj do našich pivníc v areáli THEBENER!

Kde sme:
Pivnica MVC č. 2 spolu s pivnicou č. 1
Muránska 30 - Areál THEBENER Devínsky ríbezlák
Bratislava-Devín
- oproti MiniZOO, vstup z príjazdu k hradu
Kedy?
19.5. od 14:00 do 21:00
20.5. od 12:00 do 21:00

Čakajú na vás naše vínka, špeciality z ríbezlí a zopár prekvapení.
Na dvore si môžete posedieť aj pri miske vynikajúceho gulášu alebo cigánskej pečienke.

 

Malokarpatská vínna cesta

 16 rokov malokarpatskí vinári otvárajú svoje pivnice v najkrajšom období roka – v máji. Je to príležitosť ochutnať vína z minuloročnej úrody vo viac ako 100 pivniciach a porovnať ich snaženie.

Kde všade môžete vína ochutnať? Na Devíne, v Rači, Vajnoroch, Svätom Jure, Limbachu, Pezinku, Modre, Šenkviciach... posledné /alebo prvé/ sú Doľany. Niektoré pivnice sú otvorené rok čo rok, niektoré pribudnú, zmenia miesto, vinár si postaví novú – krajšiu. Dva májové dni máte možnosť ochutnať vína v domácom prostredí, kde Vám nalieva vinár, ktorý týždne strávil vo vinohrade, ktorého snahou bolo z vlastného hrozna dorobiť to najlepšie víno.

Zážitok z tohto podujatia si v nijakom obchode k fľaši vína nekúpite, po ten si rok čo rok musíte prísť na Malokarpatskú vínnu cestu, a čo nové Vás čaká na tej tohtoročnej, ktorá svoje pivničky otvorí v piatok 19. mája?

Veľké vína Malých Karpát z  ročníka 2022, výborné kulinárske pochúťky – častokrát pripravené osobne vinárom, nebude chýbať hudba priamo v pivniciach, výstavy umelcov... čakajú Vás 2 dni skvelých vín, príjemných zážitkov v rozkvitnutom Malokarpatskom regióne.

VSTUPENKA na tento jedinečný degustačný zážitok stojí 50,- Eur, v nej je však 25,- Eur bonus na nákup vín, ktoré Vám najviac chutili, mapka, ktorá Vás do pivníc ľahko privedie, pohár v taštičke, aby sa Vám cestou nezatúlal a pas, aby ste si aj po čase doma spomenuli, ku ktorému vinárovi sa treba pre víno vrátiť znova.