Bežné hobby vymenil za záchranu devínskeho ríbezláku. Keď ho tamojšie družstvo v roku 1996 prestalo vyrábať, tak sa na to o niekoľko rokov podujal sám. Augustín Mrázik je architekt, programátor a tiež vinár.

V biznise uskutočňuje kroky, aby sa na tento lokálny produkt nezabudlo a aby prerazil vo svete.Preto si registroval i ochrannú známku THEBENER. Ríbezľové vína tejto značky už stihli uspieť na vinárskych súťažiach vo Francúzsku, USA, Izraeli, Nemecku či Južnej Afrike.

Nehovoriac o lokálnych slovenských súťažiach. Na tie si museli ovocné vína počkať, ešte pred dekádou sa s nimi totiž súťažiť nedalo.

Názov značky inšpirovala fotografia.

Označenie THEBENER prihlásil Mrázik na registráciu ochrannej známky v máji 2015. Spomína si na to tak, ako keby sa to udialo len včera: „Bolo to cez mobil z auta počas cesty na výstavu Wine Prague, kde sme túto značku a naše ríbezľové víno išli po prvýkrát predstavovať medzinárodne.“ Už v októbri bola jej registrácia v rámci EÚ potvrdená.

"Pre podobné vína majú iní výrobcovia názvy ako Čierna líška alebo Čierny medveď. Naše vína mali len všeobecné označenia, napríklad Devínske ríbezľové víno čierne. Nebol to medveď ani líška,“ smeje sa. 

Augustín Mrázik

Viac sa dozviete v článku: https://www.forbes.sk/biznis-postavil-na-povestnom-ribezlaku-z-devina-dnes-ma-ochrannu-znamku-ocenenia-zo-sveta/